Jediné

Napájení

Všichni víme, že nemůžeme kombinovat drogy s alkoholem, čajem a kávou. Jen velmi málo lidí ví, jaké léky nelze považovat za pár, protože mohou způsobit vážné poškození zdraví a nejhorší - způsobit smrt.

Tato informace bohužel není široce distribuovaná a koneckonců každý člověk, který užívá nějaké léky, by to měl vědět. Revize "Takže jednoduché!" řekni asi 5 destruktivní kombinace léků. Pamatuj si a nikdy neudělej!

Kombinace léků

  1. Antidepresiva a léky proti bolesti
    Osoba, jíž lékař předepisuje předpis pro tuto skupinu léků, ví, že je nelze vzít dohromady. Ale jak často zanedbáváme rady od kompetentních lidí a prostě jděte do lékárny, abyste si koupili levný záchranný přístroj.

Nedávná studie provedená holandskými lékaři ukázala, že kombinace těchto dvou léčiv vyvolává gastrointestinální krvácení. Výsledkem jejich interakce je nejen nebezpečí vnitřního krvácení, ale také nepříjemné vedlejší účinky: úzkost, horečka, palpitace a dýchání.

  • Kašel a alergie
    Většina léků na kašel a alergie obsahuje podobné látky v jejich složení, a proto, když užíváte oba fondy společně, riskujete nadměrnou dávku. A toto výrazně posiluje sedativní účinek - pocit slabosti a únavy.

    Nekontrolovaná ospalost může být rizikem pro ty, kteří nevědí o sedativním účinku této kombinace, budou pracovat s nebezpečnými přístroji, strojem nebo autem.

  • Antikoagulancia a aspirin
    Antikoagulancia se považuje za poměrně závažné léky a je prodávána pouze na lékařský předpis. Jsou předepsány ke snížení tvorby trombů v tepnách. Ale můžete koupit aspirin v každé lékárně bez předpisu. Bereme to jako lék na bolest, přidáváme ji do kosmetiky a používáme ji v každodenním životě.

    Mnozí z nich nicméně nevědí, že tato droga také zředí krev a je známá jako antiagregant. Pokud je aspirin užíván s antikoagulantem, může jejich celkový účinek výrazně zvýšit pravděpodobnost vzniku vnitřního a vnějšího krvácení.

  • Painkillers a sedativa
    Jestliže užíváte tyto léky současně, zvyšuje se jejich toxický účinek. Takové předávkování antidepresiv může významně snížit jak rychlost respirační frekvence, tak srdeční frekvenci, někdy i smrtelnou úroveň.
  • Acetaminofen a opioidy
    Navzdory jejich popularitě mohou být tyto léky velmi nebezpečné, pokud jsou užívány v množství překračujícím doporučenou dávku. Lidé se často pokoušejí zvýšit účinek acetaminofenu užíváním kodeinu obsahujícím léky. Když se tyto léky užívají společně, mohou velmi rychle způsobit vážné poškození jater.
  • Pamatujte si na to seznam léků a nikdy je nepoužívejte společně! A nezapomeňte sdílet užitečné informace se svými přáteli v sociálních sítích.

    Smrtelné páry. Co léky neměly být smíchány

    Navzdory skutečnosti, že mnohé léky jsou prodávány bez lékařského předpisu, jejich administrace je spojena s určitým rizikem, zvláště pokud užíváte několik léků najednou. Dokonce i ti, kteří pečlivě četli pokyny, si nemohou všimnout, že jejich přípravky obsahují stejnou účinnou látku.

    Nebezpečný pár: léky proti bolesti a chladné léky

    Léky na léčbu nachlazení obsahují paracetamol - zmírňují bolesti hlavy, bolest v krku a klesají teplotu. Pokud současně užíváte léky proti bolesti, které obsahují také paracetamol, můžete překročit bezpečný limit paracetamolu denně - 4 gramy. Nebezpečí: poškození jater. Největší riziko se objeví, pokud užíváte více než 7 gramů paracetamolu denně, ale stačí dokonce i čtyři gramy.

    Co dělat: Při čtení pokynů věnujte pozornost názvu účinné látky, nikoliv jejímu účinku. Lék může být nazván anestetikum nebo antipyretikum, ale obsahuje stejný paracetamol. Mimochodem, slovo "paracetamol" má mnoho synonym: acetaminofen, APAP, AC a acetam.

    Nebezpečný pár: Ibuprofen, diklofenak a aspirin

    Tyto léky jsou klasifikovány jako skupina nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Pracují stejným způsobem, takže současné užívání těchto léků zvyšuje riziko nežádoucích účinků, od jednoduché nevolnosti až po život ohrožující gastrointestinální krvácení.

    Co dělat: Poraďte s těmito léky jeden po druhém, vzhledem k předpisům uvedeným v pokynech, abyste zjistili, která látka je pro vás v tomto nebo tom případě správná.

    Nebezpečný pár: Antihistaminika a léčení kloubů

    V těchto přípravcích mohou existovat podobné látky: léčba běžného nachlazení difenhydramindlem, podráždění oka a kýchání idymfenhydrátu pro léčbu morfologie. Obě tyto látky způsobují ospalost tak silnou, že můžete spát v letadle.

    Co dělat: Takže pokud užíváte antialergické léky, pak pro prevenci neplodnosti zvolte léky, které nezpůsobují ospalost, například obsahující gel.

    Nebezpečná pára: Přípravky proti průjmu a vápníku

    Antipyretika obsahuje loperamid, který pomáhá střevám vytvářet hustší výkaly. Vápník má podobný účinek, takže současné podávání vápníku a loperamidu může neočekávaně způsobit opačný problém - zácpa.

    Co dělat: Pokud máte volnou stolici, přestat užívat vápník po dobu užívání Loperamidu. Dokonce i když vám lékař předepsal vápník, přeskočení několika dávek nebude mít nepříznivý vliv na stav vašich kostí.

    LiveInternetLiveInternet

    -Hudba

    -Nadpisy

    • Akvárium (5)
    • Korálky (14)
    • Kytice z čokolády (54)
    • Plstění (2)
    • Výšivky (86)
    • Výšivky s korálky (9)
    • Vyšívané křížové stehování (37)
    • Vyšívání stuhou (10)
    • Hladký povrch (22)
    • Design výšivky (3)
    • Technika vyšívání (6)
    • Pletené výrobky pro děti (302)
    • Pletení (pro dům) (224)
    • Podlahové rohože (19)
    • Záclony (6)
    • Ubrousky, ubrusy, koberce (140)
    • Pletení (ženy) (453)
    • Pokrývky hlavy (26)
    • Mikiny, vesty, mikiny (170)
    • Ponožky, pantofle (112)
    • Tašky (24)
    • Šály, šály, štíky (79)
    • Pletené modely (4)
    • Pletení (různé) (348)
    • Knitting Technika (60)
    • Vzory (169)
    • Decoupage (88)
    • Obrázky pro decoupage (19)
    • Obrysové malování (1)
    • Šablony (16)
    • Děti (50)
    • Pro duši. (81)
    • Deník (12)
    • Pro domácí zvířata (80)
    • Zdraví (749)
    • . (140)
    • křečové žíly (2)
    • (1)
    • užitečné produkty (14)
    • nachlazení. (7)
    • srdce, nádoby (8)
    • klouby (14)
    • cvičení (4)
    • Hračky (129)
    • Nápady na bydlení (154)
    • Kanzashi (22)
    • Quilling (12)
    • Filmy, karikatury. (18)
    • Knihy, periodický tisk, polygrafie (80)
    • Květinové rostliny (140)
    • Vaření (1357)
    • Aerogrill (7)
    • Pečení (389)
    • Hrnce (7)
    • Předvalky (79)
    • Občerstvení (41)
    • Občerstvení z pita chleba (32)
    • Multivark (57)
    • Maso (147)
    • Na druhém (80)
    • Nápoje (88)
    • Zelenina (65)
    • Ryby (82)
    • Saláty (181)
    • Sladkosti (64)
    • Omáčky a koření (49)
    • Polévky (10)
    • Sýrové tvarůžky (40)
    • Pekařské trouby (18)
    • Léčivé byliny (56)
    • Svět kolem nás (38)
    • Malování (4)
    • Hudba (5)
    • Mýdlo (32)
    • Tkaní z novin (20)
    • Dárky (71)
    • Pohlednice (16)
    • Užitečné rady (234)
    • Užitečné programy (24)
    • Náboženství (4)
    • Recepty na krásu (73)
    • Účesy (3)
    • Svatba (15)
    • Svíčky (4)
    • Topiary (23)
    • Skillful držadla (127)
    • Papír, lepenka (16)
    • Kreslení (35)
    • Studený čaj (4)
    • Krejčovské služby (279)
    • Pufy (12)
    • Vzorky pro ženy (35)
    • Shred (110)
    • Přestavba (7)
    • Polštáře (30)
    • Užitečné rady (11)
    • Tašky (21)
    • Pantofle (12)
    • Záclony (21)
    • Ezoterické (63)
    • Humor (4)

    -Vyhledávání podle deníku

    -Přihlaste se e-mailem

    -Statistiky

    Nejnebezpečnější kombinace drog a výrobků

    Zdraví nejen závisí na správné výživě. Ukazuje se, že dokonce i zdravé pokrmy se mohou stát jedem, pokud k nim přidáte koření. Přečtěte si a pamatujte, které kombinace jídla a léku jsou pro vaše tělo nebezpečné.

    FOOD PLUS TABLETY: JAK JE NEBEZPEČNÝ PRO ŽIVOT?

    Některé výrobky tvoří s drogami život ohrožující "výbušnou směs", říkají vědci. Například grapefruitová šťáva dělá drogy smrtící. Jaké další produkty nejsou s drogami přátelé a jak se vyhnout nebezpečným kombinacím?

    - Šampióni nerušenosti s drogami je grapefruitová šťáva, - říká Konstantin Spahov, Ph.D., lékař-gastroenterolog. - Američané jsou vyzváni, aby otestovali všechny nové léky s ohledem na jejich kompatibilitu. Koneckonců, tento osvěžující nápoj, který se mu líbí tolik, může někdy vést k katabolickým výsledkům.

    Grapefruitová šťáva způsobuje předávkování kardiálních léků

    Velká popularita v lékařském světě získala tragický příběh člověka, který zemřel nadměrným dávkováním lypemaru, což je populární prostředek ke snižování cholesterolu. Ale nebylo to zrovna ten lék, který měl vinit... Předtím byl pacient léčen lékem po mnoho let a bez problémů. Problémy začaly, když člověk byl závislý na čerstvě vymačknutém grapefruitovém džusu a každodenně ho pil 2-3 skleničky. V důsledku toho zemřel na závažné selhání ledvin. Obličky zemřelých byly zaneseny proteinem, který vzniká během rozpadu svalové tkáně - takto dochází k typickému předávkování lypermu a dalších podobných léků ke snížení cholesterolu.

    Grapefruitový džus výrazně zvyšuje vstřebávání mnoha léků ze střeva, a část léčiva, která bývala prošel tranzitem trávícího traktu asimilované - droga akumulovat a nakonec vše skončilo špatně. Grapefruitový džus může způsobit nadměrnou dávku léků k léčbě srdečních onemocnění a hypertenze, antibiotika, hormony a mnoho, mnoho dalších léků.

    Mléko snižuje účinek antibiotik

    - Existují produkty, které se chovají opačně, zasahují do asimilace léčivých přípravků a jejich příjem je buď nesmyslný, nebo není příliš účinný, "pokračuje Konstantin Spahov. - Dobrý lékař, který předepisuje antibiotika, vždy varuje pacienta, že nemůže být kombinován s žádnými mléčnými výrobky. Vápenec obsažený v nich váže významnou část léku, v důsledku toho prochází trávicím traktem skrze a dovnitř a není absorbován.

    Antibiotika - jeden z nejvíce sporných léků, mnoho z nich nemá „láska“ Nejen mléko, ale také kyselá - ovoce, juice, soda, suché víno ilyubye misky vyrobené suksusom. Ale ještě více konfliktní antidepresiva. Nemají "trávit" alkohol, zejména červené víno, mléčné výrobky, sýry (především ušlechtilé plísně), hovězí maso, ryby, klobásy to. atd. (viz tabulka). Tím, že odstraníte depresi s léky a užíváte tyto přípravky, riskujete, že se dostanete k závažné hypertenzní krizi.

    Nebezpečí koktejlů z vína a léků, působících na psychiku, mnoho odhadů. Jen málo lidí ví, že je mnohem nebezpečnější kombinovat záchvat s konvenčním analgetickým paracetamolem. Mnoho lidí se navíc snaží oslabit jejich bolest hlavy. Nemůžete to udělat. Mnozí je zaplatili za játra a šli do jiného světa. Nejslavnější obětí byl 37letý Antonio Benedi, asistent prezidenta Georgea HW Bushe. Nebyl alkoholik, ale měl denně zvyk pít 3-4 sklenky ušlechtilého vína. Po vychladnutí v roce 1993 vzal 10 tablet paracetamolu do 4 dnů. Jedná se o terapeutickou dávku, ale stačilo, aby játra propadla. Byl zachráněn životem, protože udělal nouzový transplantace jater. Ale desítky dalších pacientů neměli čas.

    Nejnebezpečnější kombinace produktů a léků

    Kombinace, u kterých jsou drogy smrtící

    Mnoho nemocí je léčeno pouze komplexním způsobem. V tomto případě je člověku předepsáno několik léků různých léčebných skupin. Téměř všechny léky mají své kontraindikace a vedlejší účinky, které lékaři ne vždy berou v úvahu. Některé léky se nedoporučují užívat společně, protože jejich účinnost je snížena. Existují však smrtící kombinace drog, jejichž přijetí může mít smutné důsledky.

    Antidepresiva a léky proti bolesti

    Nebezpečná kombinace antidepresiv a různých léků proti bolesti. Pokud je léčba předepsána lékařem, vždy upozorňuje pacienta na skutečnost, že léky těchto léčivých skupin by neměly být užívány dohromady. Lidé však neustále spěchají, aby navštívili lékaře, a raději nakupovali levné léky v lékárnách náhodně, což vede k smutným důsledkům.

    Kombinace těchto léků může vést k takovým zdravotním poruchám:

    • Zvyšte teplotu na kritické úrovně.
    • Krevní žaludek.
    • Porušení duševního stavu.
    • Rychlý srdeční tep.
    • Porucha dýchacího procesu.

    Osoba užívající současně analgetické a antidepresivní léky je úzkostná. Může mít vážný depresivní stav.

    Podle studie bylo zjištěno, že antidepresiva a léky ze skupiny analgetik mohou vést k závažnému gastrointestinálnímu krvácení.

    Kašel a antihistaminiká

    Smrtelný výsledek může způsobit antialergické léky a léky na kašel. To je způsobeno skutečností, že tyto přípravky mohou obsahovat podobné složky, proto některé léky významně zvyšují účinky ostatních, což vede k předávkování. Když tyto léky interagují, výrazně se projevuje sedativum. Osoba se stává slabým a rozptýleným.

    Nebezpečí spočívá v tom, že pacient, který neví o takovém charakteristice léků, se může dostat za volantem nebo pracovat se složitými mechanismy. Mohlo by dojít k nehodě nebo vážnému zranění.

    Před použitím jakýchkoli léků byste měli pečlivě přečíst pokyny. Pokud máte nějaké dotazy, je lepší se zeptat lékaře.

    Antikoagulancia a léky na bázi aspirinu

    Antikoagulancia jsou poměrně nebezpečné léky, které je třeba užívat pouze na lékařský předpis. Mnoho z těchto léků se prodává v lékárně výhradně na předpis.

    Nesmíme však zapomenout ani na aspirin, který je k dispozici k volnému prodeji. Tento léčivý přípravek také přispívá k ředění krve, dokonce i mnoho antikoagulancií má tuto složku v kompozici. Pokud má lékař předepsané prostředky na ředění krve a pacient současně bere aspirin aspirin, riziko vnitřního a vnějšího krvácení se výrazně zvyšuje.

    Zvláště nebezpečné je použití léčiv na bázi kyseliny aspirinu pro léčbu malých dětí. V mnoha zemích je tento léčivý přípravek zakázán pro děti do 12 let.

    Painkillers a sedativa

    Painkillers a sedativa jsou kombinací tablet, které způsobují smrt pacienta. To je způsobeno skutečností, že drogy výrazně zvyšují účinek každého jiný. Při současném příjmu přípravků těchto lékařských skupin mohou existovat tyto stavy:

    • Porušil práci srdce.
    • Snížení krevního tlaku a snížení pulzu.
    • Dýchací frekvence klesá.
    • Porušené metabolické procesy.
    • Krevní oběh tkání se zhoršuje.

    Pokud člověk užívá příliš mnoho anestetik a sedativ, pak rychle padne do kómatu. Pokud není pomoc poskytována včas, pacient zemře.

    Pokud osoba náhodně přijala nekompatibilní léky, musíte okamžitě zavolat sanitku. Zvláště nebezpečné je léčba malých dětí a starších osob.

    Opioidy a Acetaminofen

    Tyto léky jsou často předepsány pacientům s řadou onemocnění, které jsou doprovázeny silnou bolestí. Pacienti se někdy snaží zvýšit účinnost jednoho léku na úkor jiného, ​​přičemž je užívají současně. To nakonec vede k vážnému poškození jaterních buněk, intoxikaci a narušení metabolických procesů. Výsledkem takové léčby může být koma.

    Verapamil a beta-blokátory

    Verapamil se týká blokátorů vápníku. Díky tomuto přípravku se nádoby dobře rozšiřují, což vede ke snížení tlaku a aktivaci srdce.

    Beta-blokátory jsou předepsány pro nemoci, které jsou doprovázeny srdečním selháním. Snižují kontrakce srdečního svalu, ale kontrakce se stávají účinnějšími.

    Jestliže užíváte současně Verapamil a beta-blokátory, vede k silnému zpomalení srdce. Výsledkem může být bradykardie a blokáda srdce. Pokud jsou drogy užívány po dlouhou dobu, může dojít k zástavě srdce.

    Pacient, který podstoupí léčbu těmito léky, by měl neustále zaznamenávat do indikátorů pulsu a krevního tlaku notebooku. Pokud jsou tyto údaje velmi nízké, musíte léčbu ukončit a kontaktovat specialisty.

    Flukonazol a statiny

    Statiny jsou předepsány pro snížení cholesterolu a Fluconazol je nezbytný pro boj s patologickými onemocněními.

    Flukonazol inhibuje zpracování statinů, což vede k jejich nahromadění v těle. Pokud je v těle příliš mnoho statinů, může dojít k vážnému poškození svalové tkáně, což povede k narušení životních procesů v těle.

    Flukonazol se obvykle užívá velmi krátce, proto je vhodné v tuto chvíli zrušit statiny.

    Lizinopril a Veroshpiron

    Lizinopril je lék na snížení krevního tlaku. Předepisuje se pro systematický přístup k hypertenzním onemocněním.

    Veroshpiron je předepsán pro boj s srdečním selháním. Tento léčivý přípravek snižuje pravděpodobnost vzniku jizvy, která narušuje normální fungování srdce.

    Nebezpečí současného příjmu je, že obě léky značně zvyšují koncentraci draslíku v krvi, což vede k narušení srdce.

    Během léčby by přípravek Veroshpironom měl pravidelně sledovat hladinu vápníku v krvi.

    Jak se chránit

    Existuje řada neslučitelných léků, které vedou ke smrti. Je třeba dodržovat tato doporučení, aby se tak nestalo:

    • Je přísně zakázáno provádět samoléčbu. Sbory sousedů nebo příbuzných mohou dělat špatné služby. Jakákoli léčba by měla být dohodnuta s lékařem.
    • Nepřekračujte dávkování léků předepsaných lékařem.
    • Během léčby je třeba pravidelně sledovat ošetřujícího lékaře, který bude sledovat průběh zotavení.
    • Pokud se během léčby vyskytnou jakékoliv vedlejší účinky, léky se okamžitě zruší a odkáže se na odborníka.

    Nesmíme zapomínat, že všechny léky musí být skladovány na místech, které nejsou pro děti přístupné. Velmi často malé děti jedí atraktivní pilulky, neopatrně odešli na významném místě dospělých. To vede k smutným důsledkům.

    Nekompatibilní léky nejsou tolik a lékaři znají všechny nebezpečné kombinace. Smrtelný výsledek užívání takových léků se vyskytuje hlavně při samoléčbě. Chcete-li chránit sebe a svou rodinu před smutnými důsledky, musíte užívat jakýkoli lék pouze podle pokynů lékaře.

    Smrtelné páry. Které léky nelze zaměnit.

    Snažím se nepít vůbec nic! A ty?

    Jakýkoli lék, kromě léčebného účinku, má negativní vliv na tělo. A nezapomeňte, že jde o chemickou drogu. Vzpomeňte si na lekci o chemii, kde jste museli smíchat dvě různé látky a představte si, že pokud nebudou dodržována pravidla, reakce se uskuteční uvnitř nás!

    Navzdory skutečnosti, že mnohé léky jsou prodávány bez lékařského předpisu, jejich administrace je spojena s určitým rizikem, zvláště pokud užíváte několik léků najednou. Dokonce i ti, kteří pečlivě četli pokyny, si nemohou všimnout, že jejich přípravky obsahují stejnou účinnou látku.

    Použijte naši radu a BUDETE ZDRAVÍ!

    Nebezpečný pár: léky proti bolesti a chladné léky

    Léky na léčbu nachlazení obsahují paracetamol - zmírňují bolesti hlavy, bolest v krku a klesají teplotu. Pokud současně užíváte léky proti bolesti, které obsahují také paracetamol, můžete překročit bezpečný limit paracetamolu denně - 4 gramy. Nebezpečí: poškození jater. Největší riziko se objeví, pokud užíváte více než 7 gramů paracetamolu denně, ale stačí dokonce i čtyři gramy.

    Co dělat: Při čtení pokynů věnujte pozornost názvu účinné látky, nikoliv jejímu účinku. Lék může být nazván anestetikum nebo antipyretikum, ale obsahuje stejný paracetamol. Mimochodem, slovo "paracetamol" má mnoho synonym: acetaminofen, APAP, AC a acetam.

    Nebezpečný pár: Ibuprofen, diklofenak a aspirin

    Tyto léky jsou klasifikovány jako skupina nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Pracují stejným způsobem, takže současné užívání těchto léků zvyšuje riziko nežádoucích účinků, od jednoduché nevolnosti až po život ohrožující gastrointestinální krvácení.

    Co dělat: Poraďte s těmito léky jeden po druhém, vzhledem k předpisům uvedeným v pokynech, abyste zjistili, která látka je pro vás v tomto nebo tom případě správná.

    Nebezpečný pár: Antihistaminika a léčení kloubů

    Tyto léky mohou mít podobné složky: difengidramindlya léčit výtok z nosu, podráždění očí a kýchání idimengidrinat pro léčbu kinetózy. Obě tyto látky způsobují ospalost tak silnou, že můžete spát v letadle.

    Co dělat: Takže pokud užíváte antialergické léky, pak pro prevenci neplodnosti zvolte léky, které nezpůsobují ospalost, například obsahující gel.

    Nebezpečná pára: Přípravky proti průjmu a vápníku

    Antipyretika obsahuje loperamid, který pomáhá střevám vytvářet hustší výkaly. Vápník má podobný účinek, takže současné podávání vápníku a loperamidu může neočekávaně způsobit opačný problém - zácpa.

    Co dělat: Pokud máte volnou stolici, přestat užívat vápník po dobu užívání Loperamidu. Dokonce i když vám lékař předepsal vápník, přeskočení několika dávek nebude mít nepříznivý vliv na stav vašich kostí.

    Co léky neměly být smíchány

    Není žádným tajemstvím, že v lékárně nakupujeme mnoho léků samostatně, bez rady lékaře. A víme, že jejich příjem je spojen s určitým rizikem, zvláště pokud užíváte několik léků najednou. Dokonce i ti, kteří pečlivě přečtou pokyny, si nemusejí všimnout, že jejich přípravky obsahují stejnou účinnou látku, která je vystavena nebezpečnému předávkování.

    Léky proti nachlazení a proti bolesti.

    Léky na léčbu nachlazení obsahují paracetamol - klesá teplotu a zmírňuje bolesti hlavy. Pokud současně užíváte anestetikum, které obsahuje také paracetamol, můžete překročit bezpečný limit paracetamolu denně. Léky obsahující paracetamol mnoho :. Efferalgan, Tsefekon, Perfalgan, Kalpol, Ksumapar, Panadol, Daleron atd. O analogů paracetamol, naleznete v článku "pod rouškou paracetamolu". Paracetamol Studie ukázaly, že v terapeutických dávkách (až do 4 g denně), má nízkou toxicitu, avšak úmyslné nebo náhodné vysoké dávky léčiva, schopné vést k vážnému poškození jater. Největší riziko představuje více než 7 gramů drogy. O nebezpečí paracetamolu v článku Paracetamol: předávkování je velmi nebezpečné!

    Co mám dělat? Ujistěte se, že si pečlivě přečtěte pokyny k přípravkům, věnujte pozornost názvu účinné látky.

    Diklofenak, ibuprofen, aspirin

    Tyto léky jsou klasifikovány jako skupina nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Diklofenak (Artrotek, Dolaren, Naklofen, Neurodiklovitis, Panoxen, Hondrofen). Pracují stejně, proto současné užívání zvyšuje riziko nežádoucích účinků, a to od nevolnost, zvracení, průjem, a konče život ohrožující krvácení do zažívacího traktu.

    Co mám dělat? Pijte tyto léky po jednom. Pamatujte si, že existují léky, které mohou mít jiná jména, ale stejné účinné složky. Například, diklofenak je součástí složení přípravků: Artrotek Dolar, Naklofen, Neurodiclovit, Panoksen, chondrophyte kol.

    Léky na pohybovou nemoci a antihistaminiká

    V těchto přípravcích mohou existovat podobné látky: difenhydramin pro léčení běžného podráždění chladu, očí a kýchání a dimenhydrinát pro léčbu neplodnosti. A to a další látky způsobují ospalost tak silnou, že můžete zapomenout na nějakou důležitou událost. A nemluvě o tom, že v každém případě jsou kopytina za volantem auta.

    Co mám dělat? Pokud užíváte léky pro alergie, pak pro prevenci námořní nemoci zvolíte léky, které nezpůsobí ospalost.

    Vápník a přípravky proti průjmu

    Léky na průjem patří loperamide (průjem Lopedium, Imodium, Superilop), který dává hustotu stolice konzistence. Vápník má podobný účinek, takže současné podávání vápníku a loperamidu může způsobit náhlou zácpu.

    Co mám dělat? Pokud máte volnou stolici, přestat užívat vápník po dobu užívání loperamidu. Dokonce i když vám lékař předepsal vápník, přeskočení několika dávek nebude mít nepříznivý vliv na vaše zdraví.

    Smrtelné páry. Léky, které nelze vzít dohromady

    Moderní medicína je bez moderních léků nemožná. Naneštěstí některé léky obsahují nebezpečný pár - léky, které společně způsobují nežádoucí účinky!


    Antibiotika a perorální antikoncepce

    Antibiotika Jsou látky, které produkují pouze živé organismy, aby zničily ostatní. První antibiotikum byl izolován v roce 1928 Alexandrem Flemingem, za nějž získal Nobelovu cenu.
    Od té doby antibiotika změnily život lidstva. Nemoci, které byly dříve trest smrti, se naučil léčit: pneumonie, tuberkulóza, meningitida a další infekce. Díky antibiotikům došlo k demografickému výbuchu ve 20. století, kdy obyvatelstvo začalo exponenciálně růst. Antibiotika jsou skutečný zázrak medicíny.
    Perorální antikoncepce. Bez ohledu na formu uvolnění je princip hormonální antikoncepce stejný: změnit hormonální pozadí tak, aby ovulace (uvolnění vajíčka z vaječníku) a tím i těhotenství je nemožné. Existuje další důležitá akce: mění konzistenci hlienu děložního hrdla a stává se pro spermie neprostupným. Kromě prevence nežádoucích těhotenství mají hormonální antikoncepce pozitivní vliv na zdraví žen obecně: snižují riziko rakoviny prsu a vaječníků, zabraňují vzniku akné, usnadňují průběh menstruace a tak dále.

    Proč je nebezpečné kombinovat tyto léky?
    Kombinace těchto léků může snížit účinnost antikoncepčních pilulek a riskujete, že se staneme těhotná. Existují dva důvody:
    1. Mikroorganismy ve střevě zlepšují vstřebávání hormonů. To znamená, že hormony trvají déle v těle a delší ochrana před nechtěným těhotenstvím. Antibiotika ničí střevní mikroby, hormony se neabsorbují, takže velké množství hormonů je prostě ztraceno s voláním.
    2. Mnoho antibiotik stimuluje činnost jaterních enzymů, takže začnou intenzivně ničit hormony. V důsledku toho klesá koncentrace antikoncepčních přípravků v krvi a tím i účinnost prevence těhotenství.

    Co dělat
    Pokud musíte současně užívat antibiotika a antikoncepce, použijte kondomy.

    Loperamid (Imodium) je nejběžnější lék na průjem. Prodává se bez předpisu pod různými značkami. Snižuje pohyblivost a uklidňuje střeva, takže zřídka běžte na záchod. Je třeba zdůraznit, že loperamid nemůže být použit, pokud je průjmy spojeny s infekcí (tj. Když je horečka, zimnice, špatné zdraví). V tomto případě zůstanou mikrobi ve střevě, což je plné zhoršení infekce.

    Vápník je součástí dvou skupin OTC léků:
    1. Přípravky pro kosti (v kombinaci s vitamínem D). Užívají ji ženy po menopauze, aby snížily riziko osteoporózy.
    2. Antacida (přípravky na pálení žáhy) - vápník je součástí některých léků, které snižují kyselost žaludeční šťávy.

    Proč je nebezpečné kombinovat tyto léky?
    Hlavním účinkem loperamidu je inhibice intestinální motility. Ale vápník má podobný vedlejší účinek! Proto kombinace těchto dvou léčiv může vést k velmi výrazné bolestivé zácpě.

    Co dělat
    Pokud jste začali užívat loperamid z průjmu, dejte si přestávku od vápníkových přípravků, jinak může být váš průjm nahrazen zácpou.
    Podívejte se na video z programu "Live healthy" na toto téma

    Verapamil patří do skupiny blokátorů vápníku. Vápník zužuje krevní cévy. Verapamil blokuje jeho působení - rozšiřují se cévy, což vede k dvěma důležitým účinkům: klesá krevní tlak a zlepšuje se přívod krve do srdce, prochází ischemická bolest.
    Potenciálním rizikem verapamilu je to, že blokuje také vápníkové kanály v systému srdečního vedení, takže může vést k bradykardii a intrakardiálním blokádám.
    Beta-blokátory (atenolol, metolol a další léky s koncovým "-ol") jsou nejdůležitějšími léky pro léčbu srdeční selhání. Se srdečním selháním může srdce těžko pumpovat krev přes tělo. Beta-blokátory na jedné straně snižují srdeční kontrakce, ale na druhé straně zvyšuje jejich účinnost.
    Fly v masti: tyto léky také ztěžují vedení elektrického pulsu přes vedení systému srdce.

    Proč je nebezpečné kombinovat tyto léky?
    Verapamil i beta-blokátory snižují kontrakci srdce. Proto může jejich kombinace vést k silnému zpomalení srdečního tepu (bradykardie a intrakardiální blokáda). V nejhorším případě může zastavit práci srdce.

    Co dělat
    Sledujte impuls několikrát denně, zaznamenávejte jej do deníku. Pokud je bradykardie závažná (méně než 50 / min), poraďte se s lékařem.


    Léky proti nachlazení a alergie

    Antihistaminika - nejčastějším lékem pro alergie. Snižují uvolňování histaminu, což způsobuje všechny nepříjemné účinky alergií: svědění, zarudnutí, trhání atd. Antihistaminika účinně eliminuje všechny tyto příznaky.
    Léky proti nachlazení sestávají z několika účinných látek. Obvykle je toto:
    1. Paracetamol - snížit bolesti hlavy a teplotu
    2. Látka pro zúžení krevních cév, které snižují otok nosní sliznice, čímž se snižuje výtok z nosu.
    3. Antihistaminový přípravek - v tomto případě redukuje jevy zánětlivé reakce (kýchání, trhání apod.)
    Tyto léky tak velmi účinně eliminují příznaky nachlazení a chřipky. Nicméně, oni nebudou bojovat proti viru, nezapomeňte na to!

    Tyto drogy nejsou jen "lahodným rackem"! Mohou být snadno předávkované! Více než čtyři sáčky denně se nedoporučují.

    Proč je nebezpečné kombinovat tyto léky?
    Složení léků pro alergie a nachlazení zahrnuje antihistaminika.
    Nežádoucím účinkem těchto léků je ospalost. Protože po pití obojí riskujete ztrátu vitality po celý den.
    Kromě toho může být tento problém velmi nebezpečný, jestliže např. Řídíte auto v daný den.

    Co dělat
    Pokud užíváte léky na léčbu nachlazení, na chvíli opustíte antihistaminiky nebo užíváte léky druhé generace (telphast, erius, claritin atd.), Které mají menší vliv na nervový systém.

    Warfarin Je to lék, který snižuje srážení krve. Snižuje tvorbu faktorů koagulace proteinů. Proto se krev stává lehčí a riziko krevní sraženiny klesá. Nejčastěji je warfarin předepisován pro fibrilaci síní, u které se v srdci tvoří krevní sraženiny, které mohou "odtrhnout", létat do mozku a způsobit mrtvici.
    Hlavním nebezpečím je, že při předávkování warfarinem vzrůstá krvácení a riziko intrakraniálního krvácení.

    Proč je nebezpečné kombinovat tyto léky?
    Snížená koagulace je známým vedlejším účinkem nesteroidních protizánětlivých léků. Proto kombinace NSAID s warfarinem významně zvyšuje riziko vzniku nebezpečného krvácení.

    Co dělat
    Pokud budete muset užívat warfarin, vyvarujte se léků proti bolesti ze skupiny NSAID. Místo toho použijte paracetamol - ve většině případů je dobrou náhradou NSAID.
    Podívejte se na video z programu "Live healthy" na toto téma


    Srdeční aspirin a léky proti bolesti

    Srdeční aspirin Je jedním z nejrevolučnějších drog všech dob. Jeho použití umožňuje snížit riziko úmrtí infarktem a anginu pectoris. Srdeční aspirin (aspirin v malých dávkách) inhibuje tvorbu thromboxanu, který přispívá k tvorbě trombů. Výsledkem je zpomalení procesu tvorby trombů.
    Nejběžnější léky proti bolesti jsou nesteroidních protizánětlivých léků (ibuprofen, Nise a mnoho dalších).. Tyto léky blokují tvorbu prostaglandinů - látek, které způsobují záněty a bolest. Proto jsou NSAID extrémně účinné u téměř všech typů bolesti (hlavy, kloubů, svalů atd.).

    Proč je nebezpečné kombinovat tyto léky?
    Za prvé, srdeční aspirin a NSAID mají vedlejší účinek na žaludeční sliznici, takže při konstantním společném užití mohou způsobit vředy a žaludeční krvácení.
    Za druhé, NSAID soutěží s aspirinem pro stejný enzym. Ale současně to blokují horší než aspirin. Proto, když se kombinuje, může dojít ke snížení účinnosti srdečního aspirinu.

    Co dělat :
    1. Neberte tyto léky na prázdný žaludek.
    2. Užívejte NSAID nejméně 30 minut po aspirinu v srdci nebo před 8 hodinami.
    3. Jestliže užíváte srdeční aspirin, snažte se užívat NSAID vůbec. Z bolesti v mnoha případech je droga paracetamol, která nereaguje s aspirinem.
    Podívejte se na video z programu "Live healthy" na toto téma

    Statin - hlavní léky na snížení cholesterolu. Poruší tvorbu cholesterolu játry, takže játra jsou nuceny zpracovávat již existující cholesterol v krvi.
    Flukonazol (Flukostat, Diflucan) je jedním z klíčových antifungálních léků. Nejprve je účinná proti kandidóze dásní, která nejčastěji postihuje genitální trakt a sliznici úst.

    Proč je nebezpečné kombinovat tyto léky?
    Statiny jsou zpracovány jaterními enzymy. Flukonazol inhibuje působení těchto enzymů, což vede k nadměrné akumulaci statinů v těle. Ve velkém množství statiny mohou způsobit rabdomyolýzu - poškození svalů.

    Co dělat
    Vzhledem k tomu, že je flukonazol obvykle podáván v krátkých kúrach (od jednoho do několika dnů), je vhodné zrušit statiny za toto období.


    ACE inhibitory a spironolakton

    ACE inhibitory (lisinopril, captopril a jiné léky s koncem "-pril") - nejdůležitější léky pro boj s vysokým krevním tlakem.
    ACE je enzym, který se podílí na výrobě látky nazývané angiotensin II, která zužuje krevní cévy. ACE inhibitory blokují tvorbu tohoto enzymu, čímž dochází k expanzi cév a pokles tlaku.
    Spironolakton (Veroshpiron) - jeden z nejdůležitějších léků proti srdečnímu selhání. Při srdečním selhání nefunguje srdce dobře, je obtížné, aby pumpoval velké objemy tekutiny. Spironolakton odstraňuje přebytečnou sůl a tekutinu z těla, krevní objem se snižuje, zatížení srdce klesá. Tento lék navíc snižuje výměnu normální srdeční tkáně jizvou, která nebude fungovat.

    Proč je nebezpečné kombinovat tyto léky?
    Jak ACE inhibitory, tak spironolakton zvyšují koncentraci draslíku v krvi. To může vést k hyperkalemii. To je nebezpečné narušením rytmu a vedení v srdci.

    Co dělat :
    1. Pravidelně proveďte krevní test draslíku.
    2. Omezte používání potravin s vysokým obsahem draslíku (banány, čočka, pastevec, růžičková kapusta, sladké brambory)

    Seznam léků, které jsou neslučitelné s alkoholem

    Mnoho lidí klidně konzumuje alkohol během léčby drogami.

    Současně nepřemýšlejí o užívání drog, které jsou neslučitelné s alkoholem ao možných důsledcích. Existují léky, které i při použití malé dávky alkoholu dávají vážnou reakci těla.

    Neslučitelnost drog a alkoholu: příčiny

    V první řadě je prostě nelogické - upravovat zdravotní stav pomocí léků a současně poškozovat tělo konzumací alkoholických nápojů. Je přísně zakázáno pít alkohol, pokud podstupujete léčbu následujícími skupinami léků:

    • sedativa, hypnotika, protizánětlivá, uklidňující;

    Pokud pijete alkohol a užíváte pilulky současně, alkohol určitě změní účinek tohoto léku. On buď snižuje účinnost léku, nebo posiluje jeho účinek na tělo. Kromě toho může alkohol narušovat účinek léčiva, což změní jeho vlastnosti. V tomto případě je velmi obtížné předpovědět, jaká bude reakce.

    Například, když smícháte alkoholu s sedativa nebo prášky na spaní, takový „koktejl“ drog zvyšují účinek: je zde velmi výrazná ospalost, je špatná koordinace pohybů, změny ve stavu vědomí. Kromě toho se zvyšuje i vliv alkoholu: člověk se ještě víc opíje, dýchání je depresivní. V extrémních případech může být pozorována kóma;

    Pokud užíváte současně antibiotika (zejména fluorochinolony) a alkohol, získáte extrémně nebezpečnou kombinaci. Za prvé, alkohol mění vlastnosti a působení léku a za druhé zvyšuje jejich toxický účinek na lidské tělo. Následky mohou být smutný: bolesti hlavy, závratě, zrychlení srdeční činnosti, krevního tlaku kapky, astma, studený pot, nebo naopak, horečka, zvracení, nevolnost;

    Neberte alkohol s léky z alergií, protože to může vést k halucinacím, depresím nebo motorickým vzrušením. Kromě toho se výrazně zvyšuje stav intoxikace.

    Důsledky sdílení alkoholu a drog

    Kombinace alkoholu s jinými skupinami drog vede k nebezpečným důsledkům:

    Alkohol nejen neutralizuje účinek léků, ale také způsobuje komplikace ve formě zvýšeného pulsu, silného nárůstu tlaku až do hypertenzní krize. Nebezpečí zhoršuje skutečnost, že tento stav trvá až 2 týdny;

    Pokud kombinujete alkohol a horečka pilulky, že alkohol zvyšuje negativní dopady drog na játrech, čímž se zvyšuje riziko jakékoliv zánětu nebo vředů trávicího traktu;

    Pokud pijete alkohol při užívání diuretik (může to být pilulky nebo byliny), může způsobit těžkou poruchu trávení a zvracení, nižší krevní tlak. V extrémních případech může dojít k rozvoji akutního stavu pankreatitidy a dokonce k selhání srdce;

    Nemůžete pít alkohol a analgetika, neboť způsobuje negativní reakci, která je obvykle doprovázena bolestí hlavy, zvonění v uších a hluku, je tachykardie, obecně pomalé. Někteří lidé mají zvracení a nevolnost;

    • kardiovaskulární léky;

    Tato skupina zahrnuje všechny léky, které dilatují krevní cévy, stejně jako jakékoli jiné antispazmodiky. Alkohol má schopnost dilatovat lidské cévy a v kombinaci s léky této skupiny se tato aktivita mnohonásobně zvyšuje, což vede k akutní vaskulární insuficienci. Stav je doprovázen závratě, prudkým poklesem tlaku, mdloby. V nejnáročnějším případě není vyloučena smrt;

    • léky, které snižují srážení krve;

    Alkohol zvyšuje působení léků v této skupině, což může způsobit těžké krvácení a v důsledku toho krvácení do vitálních orgánů (včetně mozku). V extrémních případech je výsledek vyčerpané kombinace alkoholu a drog paralýzou;

    Alkohol sám o sobě narušuje endokrinní systém. Navíc vyvolává ještě větší produkci některých hormonů. Výsledkem je, že tyto hormony jsou přidány těm, které vstoupí do těla z hormonů. Výsledkem je riziko vzniku tromboflebitidy, výskyt žaludečního vředu (nebo exacerbace stávajícího), výskyt záchvatů.

    Alkohol a drogy: nebezpečná kombinace

    Navzdory skutečnosti, že je lépe se zdržovat alkoholu při užívání jakéhokoli léku, existují některé přípravky, kombinace, s níž je alkohol obzvláště nebezpečný. Níže je uveden seznam a možné komplikace:

    • "Kyselina acetylsalicylová" nebo "aspirin";

    "Koktejl" těchto dvou látek velmi dráždí sliznici trávicího traktu, což může vést k pádu záhy, exacerbace vředu apod.;

    Zlepšuje se protizánětlivý účinek, který lék přenáší, ale současně je pravděpodobnost toxického účinku léčiva na kostní dřeň vysoká;

    Na jedné straně lék zabraňuje vstřebávání alkoholu, ale zároveň zvyšuje relaxační účinek na hladké svaly;

    Patří sem všechny tablety obsahující paracetamol: "Panadol", "Fervex", "Coldrex", "Citramon" (a jeho analogy). Alkohol významně zvyšuje toxické účinky na nervový systém a játra těchto léků;

    • "Nolitsin", "Tsyprolet" a jejich analogy.

    Kompatibilita léčiv s alkoholem je zcela vyloučena z důvodu, že se pravděpodobnost deprese centrálního nervového systému prudce zvyšuje. V extrémních případech je možná koma.

    S jakými léky je alkohol neslučitelný

    Kromě výše uvedeného seznamu lze alkohol míchat s řadou dalších léků:

    Kompatibilita léků s alkoholem vede k stavu kocoviny. Jediný rozdíl spočívá v tom, že se nemusíte opíjet a počkat na další ráno, protože už bude dost malá dávka alkoholu. V extrémních případech může tato kombinace vést k těžké intoxikaci, která je nebezpečná pro zdraví a život;

    V nejlepším případě ztratíte vědomí, pokud kombinujete alkohol s tímto léčivým přípravkem. V nejhorším případě to povede k život ohrožujícímu depresi centrálního nervového systému;

    • "Benzohexonium";

    Kompatibilita léku s alkoholem je vyloučena vzhledem k tomu, že tlak prudce klesá. Může se dostat do kritického bodu, kdy již existuje přímá hrozba pro lidský život;

    Účinek, který je dosažen, když je kombinace těchto léků s alkoholem známa mnoha: okamžitá intoxikace, a to i z malé dávky alkoholu;

    V důsledku kombinace alkoholu s lékařem se v gastrointestinálním traktu objevují zánětlivé procesy, vřed může vypadat nebo se zhoršovat;

    Pokud pijete alkohol během léčby tímto lékem, alkoholová intoxikace se mnohokrát zvyšuje, a proto tělo dostává silnou otravu;

    Při kombinaci dvou látek dochází k prudkému poklesu tlaku, ztrátě vědomí. Stav je pro lidský život velmi nebezpečný;

    Pokud kombinujete alkohol s pilulkami, máte potíže s dýcháním, pocit napjatosti v hrudi a teplu, zatímco člověk poráží chlad, obličej zčervená;

    • "Tofranil", "Tavegil", "Suprastin", "Tazepam";

    Kombinace těchto antihistaminik s alkoholem vede k patologické intoxikaci, slabosti, zvýšené ospalosti;

    Velmi nebezpečná kombinace. Dýchání je těžce depresivní, člověk může ztratit vědomí. V extrémních případech je možný fatální výsledek;

    Pokud kombinujete tento lék s alkoholem, pak jste v těžké otravě;

    Výsledkem je, že pokud je mísíte s alkoholem, budete silně otráveni, otráveni tělem. Kromě toho se vyskytuje silná bolest hlavy, pocit tepla v těle, zarudnutí obličeje.

    Kombinace alkoholu s drogami je velmi plná zdraví a života. Proto se nepokoušejte pít alkohol, pokud v průběhu Vaší léčby došlo k vypadnutí dovolené a poraďte se s lékařem. Vždy pamatujte, jaké vedlejší účinky se mohou vyskytnout jinak. Postarejte se o své zdraví!

    Předchozí Článek

    Léky na prevenci jater

    Následující Článek

    Výsledky analýz